Volkswagena świat

Blog miłośników motoryzacji

Jak lepiej radzić sobie w wyścigach samochodowych na torze

Jak lepiej radzić sobie w wyścigach samochodowych na torze

Jeśli nie jesteś zaznajomiony, wyścigi na torze to w zasadzie jazda samochodem po małym kursie z dużą prędkością. Dla zawodników samochodowych oznacza to samochody i symulatory wyścigowe, które są kontrolowane przez oprogramowanie i czujniki, które zapewniają kierowcom bezpieczeństwo. Większość graczy nie bierze udziału w wyścigach samochodowych, ale mają dostęp do niektórych praktyk, które możemy zastosować w naszych grach.

Tor wyścigowy w Szczecinie – jak jeździć

W ciągu ostatniego roku nauczyłem się całkiem sporo o wyścigach, co było dla mnie objawieniem. Nawet jeśli nie interesujesz się wyścigami, to lektura może okazać się przydatna, jeśli pracujesz przy tworzeniu gier i chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak inne studia robią rzeczy dobrze. Istnieje wiele aspektów tworzenia dobrej gry wyścigowej, którą można fajnie zrealizować podczas jazdy na torze wyścigowym w Szczecinie, gdzie można się bardzo fajnie realizować.

Jazda na prawdziwym szczecińskim torze

Nie skupiaj się na liczbie klatek na sekundę Brzmi to oczywiście, ale jest to błąd, który popełnia wiele studiów gier. W grach wyścigowych chcesz się skupić na doświadczeniu jako całości – nie na liczbie klatek, które je tworzą. Ponieważ prowadzisz samochód przy dużych prędkościach, chcesz, aby wrażenia były płynne. Jeśli starasz się, by gra działała w 60 klatkach na sekundę, to nie osiągniesz tego celu. Tor w Szczecinie https://autonator.pl/tor/szczecin-makowice, idealnie oddaje charakter wyścigów samochodowych, jest idealny do rozwijania swoich pasji.

Zamiast tego celuj w 120 fps, a będziesz mógł się bardziej skupić na tym, co jest ważne dla gracza. Jeśli tworzysz grę wyścigową, która ma być odtwarzana w przeglądarce, 60 klatek na sekundę nie ma znaczenia.

Czego nie oddaje gra a oddaje tor wyścigowy

Nie zobaczysz tego. Ale w grach takich jak Forza Motorsport czy Gran Turismo, liczba klatek na sekundę ma kluczowe znaczenie. To właśnie ona sprawia, że gra jest niestabilna. Jeśli częstotliwość odświeżania jest niska, pojawiają się poszarpane krawędzie, które sprawiają, że gra staje się lagowata i wyłączona.

Może to utrudnić płynną grę i sprawić, że wyścigi będą wyglądać źle. Nie musisz spędzać całego swojego czasu próbując osiągnąć 60 fps. Skup się na tym, co najważniejsze i pozwól, by reszta zajęła się sama.