Volkswagena świat

Blog miłośników motoryzacji

Jakie możliwości daje tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim kierowcy?

tor w Kamieniu Śląskim

Jakie możliwości daje tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim kierowcy?

Nie ulega wątpliwości, że tor wyścigowy w Kamieniu Śląskim jest jednym z najnowszych w swej klasie. Powstał on w 2016 roku i znajduje się zaledwie 25 kilometrów od Opola. Bliskość autostrady A4 sprawia, że dojazd do tego obiektu jest niezwykle łatwy. Ale to nie wszystko, co warto o nim wiedzieć.

Podstawowe parametry toru

Nie ulega wątpliwości, że tor w Kamieniu Śląskim jest jednym z najlepszych do jazd szybkimi, zwrotnymi autami sportowymi. Łączna długość tegoż toru wynosi aż 3.7 kilometra, co jest odległością bardzo dużą. Mało tego! Na torze znajduje się kilka dłuższych odcinków prostych, które pozwolą się rozpędzić do niebotycznych prędkości. Jest to obiekt idealny dla osób, które chcą wypożyczyć auto sportowe i w nim osiągnąć prędkości dochodzące do nawet 300 kilometrów na godzinę.

Łatwe manewrowanie

Kluczową kwestią dla toru w Kamieniu Śląskim jest duża przyczepność nawierzchni, a co za tym idzie – łatwe manewrowanie po nim. Trzeba pamiętać, że w najwęższym miejscu ma on aż 12 metrów szerokości, dzięki czemu dynamiczne wchodzenie w zakręty będzie dużo łatwiejsze i – co najważniejsze – bezpieczne. Co ważne, cała nawierzchnia toru jest pokryta warstwą asfaltu, co doskonale imituje warunki panujące na drodze. Należy też pamiętać, że obok dużego, asfaltowego toru znajduje się też kilka innych, na których również można się efektywnie rozpędzać. Są to jednak głównie tory szutrowe, w przypadku których specyfika jazdy jest nieco inna.

tor w Kamieniu Śląskim

Obiekt klasy mistrzowskiej

Obiekt w Kamieniu Śląskim posiada certyfikację dla zawodów rangi Mistrzostwa Polski. Jest też miejscem, na którym działa wiele firm oferujących jazdę sportowymi pojazdami. Trzeba też podkreślić, że na terenie toru mają miejsce również inne wydarzenia, w tym kursy doszkalające kierowców.

Podsumowując, tor w Kamieniu Śląskim jest stworzony do dynamicznej jazdy.