Volkswagena świat

Blog miłośników motoryzacji

Dlaczego opony firestone są tak bardzo popularne?

opony zimowe

Dlaczego opony firestone są tak bardzo popularne?

Nie da się ukryć jak dużą popularnością cieszą się opony marki Firestone. Firma ta na rynku jest już od ponad 30 lat, przez które zdążyła wyrobić sobie dobre imię oraz masę pozytywnych recenzji. Jeżeli zastanawiasz się w czym tkwi fenomen tej marki, przeczytaj nasz artykuł, a z pewnością i ty go dostrzeżesz.

Powstanie marki

Wszystko zaczęło się w latach 70 dwudziestego wieku w Stanach Zjednoczonych, gdzie ta marka zaczęła produkować opony radialne, mające gwarantować dłuższą żywotność opon. Niestety, ale producent zbyt się pośpieszył z ich produkcją i podczas testów wewnętrznych zauważono, że opony rozwarstwiają się podczas jazdy. 

Współpraca z Fordem

Tak naprawdę to współpraca tej marki produkującej opony z Fordem zapewniła Firestone tak dużą popularność. To właśnie Firestone zaopatrywało legendarny model samochodu – Ford Model T (który z kolei był pierwszym masowo produkowanym samochodem), w opony. Już w latach trzydziestych XX wieku, opony od tego producenta zaczęły być eksportowane do Europy. Natomiast od 1988 roku częścią koncernu prosto z Japonii – Bridgestone, jest właśnie Firestone. 

Innowacyjne opony

Opony marki Firestone od Miwan.pl wykorzystywane są zarówno do samochodów osobowych, ciężarowych, dostawczych jak i do samochodów sportowych. Ich jakość jest naprawdę dobra, a cena atrakcyjna. Innowacyjne propozycje od tej marki to na przykład:

  • Opony, które skracają drogę hamowania na mokrej nawierzchni
  • opony wyposażone w technologię, która wydłuża ich żywotność (zapewnia ona wysokie parametry przez cały okres użytku opon)