Volkswagena świat

Blog miłośników motoryzacji

Jak wybrać szampon samochodowy?

szampon samochodowy

Jak wybrać szampon samochodowy?

Coraz więcej kierowców, decyduje się na samodzielne mycie samochodu. Często jest to rozwiązanie o wiele tańsze i skuteczniejsze, niż pośpieszna wizyta na myjce. Oczywiście do porządnego umycia auta niezbędna jest nie tylko przestrzeń i woda, ale również odpowiednie specyfiki, które uporają się z zaschniętym brudem i przyklejonymi do karoserii drobinami. W tym celu zwykle wykorzystuje się szampon do samochodu, jednak jak go wybrać?

Szampon samochodowy- bezpieczeństwo to podstawa

szampon samochodowy

Szampon samochodowy powinien zostać wybrany z myślą o bezpieczeństwie samego lakieru. W tym celu zawsze niezbędne jest zwrócenie uwagi na odczyn pH, który w przypadku najlepszych szamponów do samochodu powinien być neutralny, by nie stwarzać zagrożenia dla karoserii. Nie warto więc oszczędzać na tego typu produkcie i postawić na renomowanych producentów. Należy pamiętać także, że dobry szampon samochodowy nie tylko idealnie wyczyści lakier, ale również nada mu blask i odpowiednią ochronę przed zarysowaniami. Warto posiłkować się opiniami zamieszczanymi na forach motoryzacyjnych, gdzie często tworzone są rankingi produktów.

Szampony do samochodu tylko z atestami

Atesty międzynarodowych organizacji zazwyczaj znajdują się na opakowaniu szamponu. Dają one swoistą gwarancję tego, że produkt został przetestowany i jest w pełni bezpieczny dla lakieru, a także zgodny ze światowymi standardami. Warto więc zapoznać się z tym, o czym mówią nam poszczególne oznaczenia i atesty, a następnie warto wyposażyć się w szampony samochodowe, które spełniają również normy środowiskowe. Świadczą one o tym, że produkt jest bezpieczny dla człowieka, mimo wszystko warto zachować podstawowe środki ostrożności.