Volkswagena świat

Blog miłośników motoryzacji

Enelion vertica, czyli prąd w zasięgu ręki

Enelion vertica, czyli prąd w zasięgu ręki

Enelion vertica, czyli prąd w zasięgu ręki

Samochody elektryczne są coraz bardziej popularne. Popularność samochodów elektrycznych sprawia jednak, że czasem korzystanie z nich staje się kłopotliwe. W przypadku samochodów elektrycznych takim problemem może być dostępność ładowarek do baterii tych pojazdów.

Jak często powinniśmy ładować elektryki?

Auta elektryczne mają obecnie dość spory zasięg, ale w dalszym ciągu ustępuje on zasięgowi pojazdów z klasycznym napędem spalinowym. Wymaga to tego, abyśmy dość często ładowali baterie. Zresztą te powinny być często ładowane, ponieważ przynajmniej według producentów, akumulatory powinny być naładowane na 20% do 80%, czyli nie powinny być naładowana zbyt mocno oraz nie powinniśmy dopuszczać do ich zbyt dużego rozładowania. Może to skracać ich żywotność, a baterie są najdroższym elementem w samochodzie elektrycznym.

Z tego to powodu samochody powinniśmy ładować w zasadzie tak często, jak tylko możemy, czyli w praktyce oznacza to, że powinniśmy ładować auta elektryczne zawsze wtedy, kiedy planujemy postój przynajmniej od godziny wzwyż. Nie bez znaczenia jest również szybkość ładowania samochodu elektrycznego. Jeżeli na przykład podjedziemy do stacji prądowej z baterią, która jest niemal pusta, to bez sensu byłoby czekać około 8 godzin, aby bateria ładowała się do wystarczającego stopnia.

Enelion vertica, czyli prąd w zasięgu ręki

Ładowarki enelion vertica

Enelion vertica jest to komercyjny dostawca ładowarek do samochodów elektrycznych, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla przedsiębiorstw. Ładowarki enelion vertica mają możliwość dostosowania ich do ładowania jednego lub dwóch samochodów jednocześnie. Można ładować samochody o wielu standardach.

Można byłoby się zastanowić, czy na przykład instalowanie dwustanowiskowej ładowarki przy naszym domu jest pomysłem dobrym, ale warto zwrócić uwagę, że przeważająca część gospodarstw domowych posiada obecnie 2 pojazdy. Jeśli byśmy chcieli posiadać dwa pojazdy elektryczne, to zdecydowanie ułatwia to logistykę ładowania pojazdów.

Inne kwestie związane z tymi ładowarkami są między innymi takie, że można wyposażyć je w wygodną identyfikację RFID. Dzięki temu osoby niepowołane, które nie zostały przez nas upoważnione do korzystania ze stacji, naszą ładowarką nie będą mogły tego zrobić, podczas gdy nasza rodzina lub pracownicy w naszej firmie, będą mogli z ładowarki bardzo wygodnie korzystać. Jeżeli dodamy do tego wszystkiego możliwość wymiany stacji ładowania w dosłownie kilka minut (w przypadku awarii), dostajemy system, który jest naprawdę niezawodny oraz skuteczny.