Dlaczego tor Słomczyn z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że tory wyścigowe zdecydowanej większości osób przeważnie kojarzą się z profesjonalnymi wyścigami zawodowych kierowców. Warto jednak wiedzieć, że na wspomnianym obiekcie swoje możliwości może sprawdzić praktycznie każdy.

Dlaczego warto wybrać się na tor słomczyn?

Należy mieć świadomość, że równa, a także asfaltowa nawierzchnia będą sprzyjały dynamicznej, a także widowiskowej jeździe. Nie można zapomnieć wspomnieć, że tor słomczyn zaliczany jest do nowoczesnych inwestycji. Warto bowiem wiedzieć, że w jej skład wchodzą zarówno tor samochodowy, jak i kartingowy czy rallycross. Kierowcy bardzo często wybierają omawiany obiekt, ponieważ jest zlokalizowany zaledwie 40 kilometrów od stolicy Polski.

O czym jeszcze trzeba pamiętać wybierając się na tor wyścigowy?

Warto wiedzieć, że obiekt przeszedł gruntowną metamorfozę w 2016 roku. W ten sposób praktycznie wszyscy organizatorzy różnego rodzaju eventów motoryzacyjnych mają możliwość wykorzystania potencjału omawianego obiektu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że tor gościł najbardziej znanych kierowców w trakcie Mistrzostw Europy. Mistrzostw Polski czy Pucharu Europy Centralnej w Rallycrossie.

Należy zaznaczyć, że ogromnym atutem obiektu jest także możliwość uczestniczenia w licznych szkoleniach mających zadanie doszkolenia umiejętności prowadzenia samochodu w trudnych warunkach. Początkujący kierowcy będą mogli tym samym dowiedzieć się w jaki sposób powinno się wyjść z zakrętu na śliskiej nawierzchni. Oczywiście kursy prowadzone są przez doświadczonych kierowców.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Jazda po torze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.