Volkswagena świat

Blog miłośników motoryzacji

Czy warto kupować używane samochody?

Czy warto kupować używane samochody?

Każdy kierowca wie, że kupując samochód, ma się do wyboru model zupełnie nowy, lub też samochód używany. Często wiele dyskusji toczy się w rodzinie na temat tego, które z tych dwóch rozwiązań jest lepsze. Jak to zatem wygląda naprawdę? Czy warto kupować samochody używane?

Dlaczego warto?

Najważniejszym powodem, dla którego warto kupić samochód używany, jest oczywiście jego znacznie niższa cena. I co ciekawe, nie ma znaczenia, czy interesuje kogoś auto 2-letnie, 5-letnie, czy też zaledwie roczne. Zawsze będzie ono znacznie tańsze niż samochód nowy.

Inną ciekawą cechą samochodów używanych jest to, że pozbawione są one już wszystkim ukrytych wad produkcyjnych. To, co miało się np. w wadliwym egzemplarzu zepsuć, to już się zepsuło i zostało naprawione na gwarancji. Po tym auto już jest całkowicie sprawne i można się nim cieszyć przez kolejnych wiele lat.

Dlaczego nie warto?

Samochody używane to jednak także kilka wad, wobec których nie można przejść obojętnie. Najważniejszą z nich jest ryzyko, że kupi się pojazd powypadkowy, lub nawet biorący udział w powodzi. Oznacza to oczywiście ogromne straty finansowe, bo choć na pierwszy rzut oka taki samochód nie jest specjalni zniszczony, to bardzo szybko wychodzą jego liczne wady i usterki, których usunięcie będzie kosztował majątek.

Często niestety zdarza się również tak, że uszkodzenia te mogą powodować, że jazda danym pojazdem stanie się niebezpieczna, a często wręcz niemożliwa ze względu na znikome bezpieczeństwo. W obu tych przypadkach straci się wydane na auto pieniądze.

Samochody używane w dobrych cenach na Volvo NordAuto Białystok