Volkswagena świat

Blog miłośników motoryzacji

Dlaczego warto posiadać miernik lakieru?

mierniki lakieru

Dlaczego warto posiadać miernik lakieru?

Kupno samochodu z drugiej ręki jest niezwykle trudnym zadaniem w Polsce. Nie chodzi tu o zbyt małą dostępność używanych samochodów, lecz o ogromną ilość aut o niejasnej historii, które często brały udział nawet w bardzo poważnych wypadkach i powinny zamiast do sprzedaży, trafić na złom. W rozpoznaniu takiego samochodu, który nie powinien znaleźć się na drodze, bardzo pomaga miernik lakieru.

Lakier prawdę ci powie

Być może mało kto o tym wie, lecz dzięki temu małemu urządzeniu, które jest w stanie zmierzyć grubość powłoki lakieru, można bardzo dokładnie określić to, jaką przeszłość ma dany pojazd.
Samochód, który wyjeżdża fabryki, posiada maszynowo nałożony lakier, którego grubość jest niezwykle precyzyjnie określona przez maszynę. Człowiek, który będzie ręcznie nakładał lakier, zawsze osiągnie inną jego grubość, niż maszyna. Powoduje to, że dzięki miernikowi lakieru, bardzo łatwo można namierzyć element pojazdu, który był ręcznie malowany.

Czy mierniki lakieru zawsze mówią prawdę?

Pamiętać jednak trzeba, że nie zawsze malowany element oznacza to, że auto jest powypadkowe. W przypadku malowania przedniego lub tylnego zderzaka nawet w przypadku 2-letniego samochodu oznaczać to może po prostu drobną stłuczkę, lub nawet parkingową obcierkę. Jeśli jednak auto posiada oprócz zderzaka pomalowaną jeszcze maskę, drzwi i nadkola, jest to ewidentny znak, że cos bardzo złego dany egzemplarz spotkało i nie powinno się go kupować.