Do czego służą gąbki i pady polerskie?

Gdy wyobrażasz sobie auto zapierające dech w piersi to zapewne posiada ono gładki i lśniący lakier prawda? Taki właśnie lakier to prawdopodobnie marzenie każdego kierowcy. Wiadomo, że gdy kupujemy auto w salonie jest ono piękne i zadbane, lecz gdy zaczniemy je użytkować zauważyć będziemy mogli, że by nasz pojazd był cały czas w tak dobrym stanie trzeba o nie odpowiednio zadbać.

Z lakierem jest tak samo. Jeżeli chcesz by wyglądał nieskazitelnie to musisz zaopatrzyć się w dobre gąbki polerskie, bądź pady poleskie, których zadaniem będzie dać ci możliwość zadbania o „skórę” twojego samochodu. Na samym początku warto wspomnieć, że istnieje kilka rodzajów gąbek polerskich.

Można wyróżnić te miękkie, o średniej twardości, oraz twarde. W zależności od efektu i stanu lakieru wybiera się inną twardość gąbek. Na przykład gąbki miękkie dobrze sprawdzą się przy doszlifowaniu lakieru, a gąbki twarde do usunięcia głębokich rys i niedoskonałości. W zależności od tego jakiego typu produktu poleskiego użyjemy efekt będzie się różnił nawet jeżeli użyjemy tej samej gąbki, więc warto mieć na uwadze z jakiej kombinacji produktów używamy by przez przypadek nie uszkodzić lakieru.

Co do padów to zasada jest podobna, tym jednak razem przy wyborze padów uwzględnia się też ich wielkość wyrażaną w milimetrach, a twardość określa się zarówno jak miękką, twardą i tym podobne, ale także jako finish etc. Warto również wspomnieć, że większość padów polerskich jest kompatybilna z maszynami rotacyjnymi, które bardzo mocno przyśpieszają tempo pracy polerskiej. 

Gąbki i pady polerskie dostępne na https://shiningcar.pl/pady-gabki-polerskie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Auto detailing. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.