Czy warto jeździć na oponach wielosezonowych?

Wymiana opon to jedna z najmniej chętnie wykonywanych przez kierowców prac przy swoich samochodach. Z tego też powodu coraz więcej osób, zamiast to robić, jeździ na oponach wielosezonowych. Czy jest to dobry pomysł?

Czym są opony wielosezonowe?

Każdy kierowca jest przyzwyczajony do tego, że wraz z nadejściem zimy drastycznie spada przyczepność, a tym samym konieczna jest wymian opon na zimowe. Podobnie w lecie, gdy temperatura się podnosi, a opona zimowa źle ją znosi, konieczna jest jazda na nowym letnim komplecie.
Żeby uniknąć takich wymian, kierowcy stosują opony wielosezonowe, czyli takie, które radzą sobie zarówno w zimie, jak i również nie niszczą się jak zimowe w lecie. Powstaje jednak pytanie, czy warto takich opon używać?

Czy warto używać opon wielosezonowych?

Wiele osób uważa, że opony wielosezonowe, to mit i nie warto z nich korzystać. Jak się okazuje, one faktycznie działają, lecz niestety tylko w ograniczonym zakresie. Co to oznacza? Nic innego, jak tylko fakt, że opona tego typu będzie się znacznie gorzej zachowywała na drodze, niż opony wyspecjalizowane i zaprojektowane do danych warunków. Innymi słowy, w lecie lepsza będzie opona letnia, a w zimie opona zimowa. Wniosek jest zatem jeden – jeśli chce się mieć maksymalnie dobre opony, a także wynikającą z nich maksymalnie wysoką przyczepność oraz efektywność jazdy i prowadzenia samochodu, zdecydowanie lepszym pomysłem będzie wybranie opony wyspecjalizowanej do danej pory roku, niż opony uniwersalnej, która nie spisuje się idealnie, lecz jedynie zadowalająco.

Wymiana opon – najlepsza cena tylko w białostockim serwisie Nord Auto Volvo

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opony samochodowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.