Kradzież auta „na walizkę” – jak się zabezpieczyć?

System obsługi bezkluczykowej w samochodzie to niewątpliwie bardzo komfortowa technologia, ułatwiająca korzystanie z auta. Posiada ją wiele nowszych aut, a często jest to już jedyna opcja, jaką oferuje nam producent podczas konfiguracji, całkowicie rezygnując z tradycyjnego kluczyka. Mimo długiej listy zalet, obsługa bezkluczykowa posiada jedną, za to bardzo dużą wadę. Stworzyła nową możliwość kradzieży auta, tzw. „kradzież na walizkę”.

Na czym polega ten sposób kradzieży?


Jest bardzo prosty i nie wymaga specjalnych umiejętności. Wystarczy mieć urządzenie, które będąc dostatecznie blisko kluczyka, przechwyci jego sygnał. Następnie za pomocą tego sygnału złodzieje otwierają nasz samochód i po prostu nim odjeżdżają. Nasze auto jest przekonane, że zrobił to prawdziwy kluczyk.

Co możemy z tym zrobić?


Oczywiście producenci starają się wprowadzić zabezpieczenia uniemożliwiające tego typu kradzież, jednak są wciąż krok do tyłu z porównaniu ze złodziejami. Skutecznym, tanim i bardzo prostym sposobem jest klatka faradaya na kluczyki samochodowe. Jest to pojemnik, który blokuje fale radiowe pilota, zatrzymując je wewnątrz i uniemożliwiając ich przechwycenie. Nazwa sugerująca wygląd produktu może być nieco myląca, ponieważ jest to określenie czysto fizyczne. Akcesoria tego typu dostępne w sklepach mają zwykle postać pokrowców, saszetek itd. W ten sposób złodziej, stojąc nawet bardzo blisko naszej kieszeni, nie przechwyci sygnału. Dostępne są również kasetki do przechowywania kluczyków w domu. Klatka faradaya na kluczyki jest znakomitym pomysłem, pozwalającym na proste i bardzo tanie zabezpieczenie auta przed kradzieżą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcesoria samochodowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.