Volkswagena świat

Blog miłośników motoryzacji

Samochód segmentu G – Mitsubishi Lancer EVO

Samochód segmentu G – Mitsubishi Lancer EVO

Wśród popularnych samochodów sportowych można w szczególności wymienić model Lancer EVO. Produkowany był on przez firmę Mitsubishi w wielu różnych wersjach.

Mitsubishi Lancer

Wyróżnić można wiele generacji tego modelu samochodu. Jego pierwsza wersja została wyprodukowana już w roku 1992, natomiast ostatnia w roku 2015. Najnowsza wersja samochodu to Mitsubishi Lancer EVO i jest to ostatnia, dziesiąta, generacja. Okres jej produkcji obejmował lata od roku 2007 do roku 2015. Model dziesiątej generacji znacznie różnił się od modeli wyprodukowanych wcześniej. Cechował się on zwiększoną wagą w porównaniu do wcześniejszych modeli. Był on wyposażony także w bogatsze elementy wnętrza, a jazda nim powodowała większy komfort niż jazda wcześniejszymi modelami. Samochód ten był produkowany w różnych wersjach, wśród których można wymienić: GSR MT, GSR MT (GT 350), MR SST, FQ-400.

Mitsubishi Lancer EVO

Dane samochodu


Samochód Mitsubishi Lancer Evolution z Devil-Cars to samochód o typie sportowym, czyli samochód segmentu G. Pojazdy produkowane w segmencie G charakteryzowały się przede wszystkim najlepszymi warunkami do jazdy, a więc były bardzo wygodne i komfortowe. Model ostatniej generacji samochodów Mitsubishi posiadał dwulitrowy silnik, który był wyposażony w cztery cylindry. Silnik ten osiągał moc od 295 KM do 400 KM. Oprócz tego, model ten posiadał dwusprzęgłową skrzynię biegów, a także napęd na wszystkie koła. Skrzynia biegów była dostępna w dwóch wersjach, wśród których można wymienić:
– manualna skrzynia biegów,
– automatyczna skrzynia biegów.