Volkswagena świat

Blog miłośników motoryzacji

Czy zmiany opon mają sens?

goodyear vector 4seasons g2

Czy zmiany opon mają sens?

Temat opon wśród kierowców jest kontrowersyjny jak mało który. Wiele jest takich osób, które uważają, że zmiana opon na zimowe to zupełna strata pieniędzy, a są jeszcze i tacy, którzy uważają, że powinno się posiadać opony całoroczne, najlepiej opony Goodyear Vector 4seasons G2, które są zdecydowanym liderem rynku. Jak to zatem wygląda z tymi oponami?

Czy warto zmieniać opony?

Podstawowym zagadnieniem jest to, czy warto w ogóle zmieniać opony? Co powoduje, że wszyscy jak jeden maż wraz z nastaniem jesieni ruszają do wulkanizatorów i czekają w kolejce, aby zmienić opony? Powoduje to jedna z najważniejszych spraw podczas jazdy samochodem, czyli przyczepność.
Wraz z nastaniem jesieni i zbliżającej się szybko zimie, nawierzchnia robi się śliska, a co za tym idzie, spada poziom przyczepności. Aby temu zaradzić, zmienia się opony, które dostosowane są do takich warunków i powodują zwiększenie tej przyczepności, co z kolei powoduje, że jazda autem jest bezpieczniejsza.

 Goodyear Vector 4seasons G2

Czy opony całoroczne są wystarczające?

Jak zatem widać, zmiana opon jest wskazana. Czy jednak dobra wielosezonowa opona Goodyear Vector 4seasons G2 nie spowoduje, że jeden taki komplet będzie wystarczający na cały rok?
Zdania są tu podzielone, ponieważ wielu kierowców uważa, że takie opony nie sprawdzają się dobrze ani w lecie, ani w zimie. Druga część kierowców uważa natomiast, że dzięki oszczędnościom jest w stanie takie ryzyko ponieść.
A prawda jest natomiast taka, że opona wielosezonowa jest wtedy dobra, gdy jest po prostu dobrym produktem. A taka opona jak model Goodyear Vector 4seasons G2, będzie z pewnością doskonałą gumą na cały rok.