Welurowe czy gumowe? Jakie dywaniki samochodowe wybrać?

Dywaniki samochodowe pełnią niezwykle istotną dla auta funkcję ochronną. Dzięki nim zabezpieczona zostaje tapicerka znajdująca się na podłodze samochodu, której stale grozi zabrudzenie lub zamoczenie poprzez wniesienie np. śniegu na butach do wnętrza samochodu. Powstaje jednak bardzo ważne pytanie, z jakiego materiału powinno się posiadać dywanik samochodowy, aby był on możliwie najlepszy i najefektywniejszy?

Charakterystyka dywaników gumowych

https://automotohit.pl/Dywaniki-samochodowe

Dywaniki gumowe są szczególnie mocno polecane w czasie zimy. Duża ilość wilgoci, a także sypanych na chodniki soli lub piasku powoduje, że stopień zabrudzenia auta w czasie tej pory roku jest o wiele większy. Dywaniki gumowe są natomiast bardzo łatwe w czyszczeniu. Nie tylko są całkowicie wodoodporne, lecz także żadne zabrudzenie do nich nie przywiera, dzięki czemu najczęściej wystarczy je tylko wytrzepać. Niestety nie są zbyt estetyczne.

Charakterystyka dywaników welurowych

Zupełnym przeciwieństwem gumowych dywaników są te, które wykonane są z weluru. Są nie tylko bardzo miłe w dotyku i cieszą oczy samym materiałem, lecz często także posiadają liczne ozdoby w postaci np. wszytych oznaczeń danego modelu samochodu lub kolorowych nici wokoło dywanika. Niestety nie są one zbyt przydatne w zimie, ponieważ łatwo chłoną wilgoć, a ich odkurzenie z błota i dużej ilości piachu wymaga poświęcenia na to sporej ilości czasu. Z tego powodu poleca się używanie takich dywanik w lecie, gdy nie ma tak dużej ilości zanieczyszczenia, jak w zimie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcesoria samochodowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.