Rodzaje pokrowców samochodowych

Jeśli komuś zależy na utrzymaniu tapicerki samochodowej oraz foteli w bardzo dobrym stanie, zainwestować powinien w pokrowce samochodowe. Skutecznie chronią one przed zabrudzeniami i zniszczeniami. Dodatkowo dobrze się prezentują wizualnie. Warto jednak wiedzieć, że na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pokrowców samochodowych.

Pokrowce uniwersalne


To jeden z popularniejszych rodzajów pokrowców samochodowych. Jak ich nazwa wskazuje, produkowane są w taki sposób, aby pasowały do większości foteli samochodowych. Oprócz możliwości ich zastosowania w wielu autach ich zaletą jest niska cena. Ponadto dostępne są w wielu kolorach oraz wzorach.

Pokrowce na miarę


Tzw. miarowe pokrowce na fotele do auta są nieco droższe od tych uniwersalnych. Jednak ich zaletą jest to, iż zawsze idealnie pasują do foteli w posiadanym aucie. Dodatkowo można zlecić ich indywidualny projekt. Dzięki temu wnętrze auta może wyglądać oryginalnie.

Maty i koszulki na siedzenia


Pokrowce na fotele samochodowe to jednak nie wszystko, co oferują sklepy motoryzacyjne. Popularne są także maty do siedzenia. Co ciekawe, dostępne są także maty grzewcze. Idealnie sprawdzają się zimą. Na rynku dostępne są także koszulki na siedzenia. To najtańszy rodzaj pokrowców samochodowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcesoria samochodowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.