Volkswagena świat

Blog miłośników motoryzacji

Jak zabezpieczyć fotele samochodowe przed zabrudzeniami?

Jak zabezpieczyć fotele samochodowe przed zabrudzeniami?

Tapicerka siedzeń w samochodzie to element najtrudniejszy do utrzymania w czystości. O ile umycie samochodu na myjni bezdotykowej zajmuje wprawnym kierowcom 15 minut, o tyle kwestia wyczyszczenia siedzeń zajmuje znacznie więcej czasu i nie zawsze efekt jest zadowalający.

samochód pokrowce

Jak zabezpieczyć fotele przed zabrudzeniami?

Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest rozłożenie na fotelach koców lub ręczników. Niestety jest to rozwiązanie mało estetyczne i na dodatek nie chroni oparć siedzeń. Znacznie lepszą opcją są pokrowce uniwersalne. Nie są drogie, można kupić je hipermarketach i sklepach motoryzacyjnych. Dostępne są w dwóch, trzech rozmiarach, które trzeba dobrać do modelu samochodu. Niestety nie są zbyt trwałe. Przede wszystkim pod wpływem promieni słonecznych i częstego prania ulegają odbarwieniom. Łatwo też ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Optymalnym rozwiązaniem są pokrowce samochodowe na miarę.

Zalety pokrowców samochodowych na wymiar

Pokrowce na wymiar szyte są w małych zakładach produkcyjnych. Jakość wykonania jest więc znacznie lepsza niż w przypadku produkcji przemysłowej. Szwy pokrowców są idealnie dopasowane do szwów oryginalnych tapicerek na siedzeniach. Dzięki temu różnice są trudne do zauważenia, zwłaszcza wtedy, gdy wybieramy taki sam materiał jak oryginalna tapicerka.

Materiał pokrowców szytych na wymiar jest znacznie lepszej jakości niż w pokrowcach uniwersalnych. Dzięki temu pokrowce na miarę są znacznie trwalsze.