Jakie nakładki wybrać na progi samochodowe?

Samochód w trakcie użytkowania narażony jest na działanie niekorzystnych czynników. Największe znaczenie mają kurz, woda, błoto i śnieg. Łatwo jest oczyścić z nich karoserię zewnętrzną niż niewielkie elementy.

Progi samochodowe zewnętrzne pod szczególnym nadzorem

Zewnętrzne progi samochodowe szczególnie narażone są na uszkodzenia mechaniczne. Wielokrotne wchodzenie i wychodzenie z samochodu naraża progi przede wszystkim na ścieranie, ale mogą także wystąpić inne uszkodzenia mechaniczne.

nakładki na progi stalowe

Znacznie groźniejsze są uszkodzenia progów wywołane działaniem czynników atmosferycznych i chemicznych. Pod wpływem wody spływającej z butów, otrzepywanego śniegu, soli drogowej, progi narażone są przede wszystkim na korodowanie. Rdza na karoserii najczęściej zaczyna się właśnie od progów zewnętrznych.

Nakładki na progi samochodowe zewnętrzne

Skuteczną ochronę na progi stanowią specjalne nakładki. Mogą być wykonane z tworzyw sztucznych lub wysokiej jakości stali kwasoodpornej. Te pierwsze tłoczone są maszynowo i są znacznie tańsze, jednak dobrze spełniają funkcje ochronne.

Nakładki na progi samochodowe zewnętrzne metalowe są wykrawane przy pomocy precyzyjnych laserów światłoczułych. Ich cena jest wyższa, ale dodatkowo wpływają na design samochodu.

Dzięki lśniącym nakładkom progowym samochód może uzyskać zupełnie inny wygląd, dodatkowo może być on podkreślony lampkami LED. Nakładki metalowe stosowane są głównie w przypadku tuningu samochodu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcesoria samochodowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.