Ile kosztują naprawy blacharskie?

Po upływie lat samochód przestaje prezentować się tak dobrze, jak w dniu zakupu. Jest to zupełnie naturalne. Oddziaływanie czynników zewnętrznych negatywnie wpływa na stan karoserii. Na szczęście wady można skutecznie wyeliminować. Wbrew pozorom nie wymaga to ogromnego budżetu. Dobry blacharz gwarantuje nam uczciwą i rzetelna wycenę, a więc nie musimy obawiać się zawyżonych stawek.

Wstępna wycena

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć, ile będą kosztować nas usługi blacharko-lakiernicze. Wiele zależy od tego, jak wiele pracy należy włożyć w ich usunięcie. Kluczową rolę odgrywa tutaj stan pojazdu. Oczywiście profesjonalny lakiernik dokona wstępnej wyceny zanim zdecydujemy się na współpracę. Jest to dla nas sporym ułatwieniem, gdyż możemy porównać ze sobą kilka różnych ofert i wybrać najkorzystniejszą.

Polerowanie jednego elementu karoserii to koszt kilkudziesięciu złotych. Za naprawę blacharską będziemy musieli zapłacić kilkaset złotych. Podobnie jest w przypadku, gdy niezbędna jest wymiana elementu na nowy. Im większa powierzchnia pracy, tym wyższy koszt usługi.

Renoma przedsiębiorstwa

Decydując się na skorzystanie z usług renomowanego blacharza musimy mieć świadomość, że stawki są nieco wyższe. Warto jednak wziąć pod uwagę, że jest to inwestycja na lata. Tylko estetycznie wykończona powierzchnia będzie prezentować się atrakcyjnie. Powinniśmy unikać pseudo-fachowców, którzy sprawią, że auto będzie wyglądać gorzej, niż przed naprawą.

Planując wizytę u lakiernika nie możemy kierować się wyłącznie ceną. Najważniejsze jest to, aby standard świadczonych usług znajdował się na najwyższym poziomie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konserwacja samochodu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.