Firma Pirelli wczoraj i dziś

Pirelli to włoski gigant przemysłu oponiarskiego. W świadomości wielu ludzi marka jest na stałe związana z wyścigami samochodowymi – a zwłaszcza wyścigami formuły jeden. Pirelli to jednak również jeden z najprężniej rozwijających się i innowacyjnych producentów opon komercyjnych, a także do niedawna – wielki producent kabli i światłowodów.

Podnoszenie się z powojennego kryzysu

Odbudowa marki po ostatniej wojnie nie była łatwa, a jeszcze trudniejsze okazało się odzyskiwanie miejsca na rynku. Włoski gigant sporo utracił na rzecz koncernów amerykańskich. Jednakże już w krótkim czasie przedsiębiorstwo Pirelli podniosło się z kryzysu, a opony Pirelli znowu zaczęły królować na międzynarodowych rynkach. W tym czasie firma otworzyła cały szereg nowych fabryk w najdalszych zakątkach świata.

Od samego początku produkcja opon nie była jedynym segmentem działalności Pirelli. Ważna była również dla włoskiej firmy część przedsiębiorstwa, która zajmowała się przede wszystkim produkcja kabli, a w późniejszym czasie również światłowodów. Z tej działalności firma Pirelli zrezygnowała dopiero na początku lat dwutysięcznych, kiedy to część przedsiębiorstwa za nią odpowiedzialna została sprzedana.

Od lat siedemdziesiątych włoska firma prześcigała się z konkurencją w wynajdywaniu nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych, czy materiałów. Do tej pory pozostaje w światowej czołówce tego wyścigu zbrojeń, a proponowane przez nią rozwiązania rewolucjonizują rynek opon samochodowych. Korzystając z doświadczeń gromadzonych w konstruowaniu opon wyścigowych, włoski gigant wprowadza nieustanie na rynek nowe, innowacyjne rozwiązania, które kształtują oblicze całego segmentu światowej gospodarki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opony samochodowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz