Czym jest salon samochodowy?

Salon samochodowy to nic innego jak miejsce, w którym można nabyć nowy samochód. Dealerzy często oferują najnowsze modele danej marki, na przykład firmy Hyundai oraz zapewniają między innymi kilkuletnie gwarancje. Salony to również pewność zakupu. Często prowadzą one również serwisy samochodowe, w których można uzyskać kompleksową pomoc w razie awarii auta.

Salon samochodowy marki Hyundai

Marka Hyundai obecnie w Polsce posiada ponad 30 salonów samochodowych – w tym nordauto.hyundai.pl. Można je znaleźć między innymi w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie oraz Toruniu i tym podobne. Pełny ich spis znajduje się na stronie Hyundai, dostępnej w języku polskim. Są tam również podane numery telefoniczne, do salonów, a także ich godziny pracy. Większość z nich oferuje swoją pomoc od poniedziałku nawet do soboty.

Historia marki Hyundai

Hyundai Engeenering and Construction powstała dwa lata po II wojnie światowej, w 1947 roku. Firma została założona przez Koreańczyka Chung Ju-younga. Początkowo, przedsiębiorstwo zajmowało się tylko budownictwem, jednak już wtedy należało do jednych z największych w Korei Południowej. Historia motoryzacji rozpoczęła się jednak dwadzieścia lat później, w 1967 roku. Wówczas od Hyundai Group wyodrębniła się spółka Hyundai Motor Company, która funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

W latach 60. ubiegłego wieku, Hyundai rozpoczął produkcję aut jedynie na licencji – w 1968 roku podpisano umowę z Fordem, która trwała do 1985 roku. Pierwszym autem, który zszedł z linii produkcyjnej – w ramach tej współpracy – był Hyundai Cortina. Pierwszy jednak samodzielny samochód powstał w 1974 roku i nosił nazwę, która dziś kojarzy się jedynie z bajką dla dzieci – Pony. Auto to cieszyło się wówczas ogromną popularnością na świecie, w tym również w Polsce.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zakup auta. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz