Efekt tornada w oczyszczaniu tapicerki

Istnieje kilka różnych metod czyszczenia tapicerki w samochodzie. Efekt tornada jest stosunkowo młodą metodą, która jednak ma kilka cech świadczących o jej skuteczności i wyjątkowości.

Po co komu tornador?

Wspomniany efekt jest wykorzystywany między innymi w tornadorze (zobacz przykład). Jest to prosty pistolet, posiadający swój własny zbiornik na detergent. Powietrze, które wprowadza się do niego pod bardzo dużym ciśnieniem, miesza się ze wspomnianym detergentem, prowadząc do powstania zjawiska tornada.

Dlaczego tornado jest fajne?

Metoda ta ma kilka istotnych zalet. Pierwszą z nich jest duża skuteczność czyszczenia powierzchni tapicerowanych, charakteryzujących się dość miękką i trudną w czyszczeniu strukturą. Po drugie, mieszanka oczyszczająca tapicerkę posiada bardzo dużą siłę odśrodkową, która – mówiąc obrazowo – dosłownie wyrywa zabrudzenia z tapicerki. Wreszcie po trzecie, mieszanka powietrza i detergentu charakteryzuje się bardzo małą wilgotnością, co znacznie skraca czas suszenia czyszczonej powierzchni i zmniejsza ryzyko jej zniszczenia.

Sekret tkwi w końcówce

Powstanie tak oryginalnego zjawiska nie byłoby możliwe, gdyby nie specjalna, zaimplementowana w pistolecie końcówka. Dzięki charakterystycznemu, wirującemu rdzeniowi, możliwe jest uzyskanie efektu tornada o bardzo dużej sile oddziaływania na czyszczoną powierzchnię.

Podsumowując, czyszczenie powierzchni za pomocą efektu tornada jest bardzo skuteczne. Co więcej, metoda ta sprawdzi się nie tylko w przypadku usuwania brudu z tapicerki samochodu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konserwacja samochodu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz