Wyciąganie wgnieceń – jakie narzędzia mogą się przydać?

Usuwanie wgnieceń w samochodzie wbrew pozorom jest bardzo prostym zadaniem zwłaszcza, jak korzysta się z pomocy odpowiednich narzędzi. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie akcesoria są niezbędne, aby naprawić wgniecenia bez potrzeby wizyty w profesjonalnym warsztacie samochodowym.

Wyciąganie wgnieceń – o czym należy pamiętać

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że nie zawsze można bezinwazyjnie usunąć wgniecenia. Przy dużych usterkach na karoserii niezbędne jest lakierowanie, dlatego też warto skorzystać z pomocy doświadczonych mechaników, którzy oferują kompleksowe wyciąganie wgnieceń od a do z. Jeżeli doszło do naruszenia struktury lakieru, to należy jak najszybciej zgłosić się do najbliższego warsztatu blacharsko-lakierniczego lub do CarSPA.

Jakie narzędzia mogą się przydać?

Najpopularniejszą metodą na usuwanie wgnieceń jest oczywiście wypychanie, które w dużym skrócie polega na prostowaniu od spodu. Z metody tej można skorzystać tylko wtedy, gdy wgniotka pojawi się na drzwiach, masce albo klapie bagażnika. Tylko w tych miejscach mamy dostęp od wewnętrznej strony. Przy wyciąganiu wgnieceń przydać mogą się heble, czyli najpopularniejsze narzędzia do usuwania wgnieceń. Jeżeli dokonujemy naprawy bezpośrednio na karoserii warto skorzystać z pomocy specjalnych wypychaczy blacharskich, które działają na zasadzie dźwigni. Profesjonalne heble do usuwania wgnieceń sprzedawane są zazwyczaj w gotowych zestawach, które składają się z kilkunastu elementów różniących się między sobą grubością i kształtem końcówki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konserwacja samochodu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz