Volkswagena świat

Blog miłośników motoryzacji

Zmiana koloru auta

Zmiana koloru auta

XXI wiek jest okresem, w którym to coraz częściej słyszy się o zmianie koloru samochodu. Pozwala to nie tylko na wyróżnienie się z tłumu, ale także na odmłodzenie auta.
Zmiana koloru auta to także świetna opcja w sytuacji, gdy nowo zakupione przez nas auto ma kolor, który się nie podoba, jednocześnie posiadając bogate wyposażenie.
W takim przypadku zmiana koloru auta jest idealnym rozwiązaniem.

Wykorzystanie folii

Jednym z podstawowych sposobów zmiany lakieru jest wykorzystanie specjalnej folii. Jest to metoda wykorzystywana głównie w naprawach powypadkowych.
Główną zaletą tego sposobu są niższe koszta niż w przypadku klasycznego lakierowania. Jednakże jest to metoda, która wymaga większej ilości czasu, ponieważ niezbędne jest zdjęcie wielu elementów takich jak zderzaki czy kierunkowskazy, a następnie ich założenie.
Pokrycie folią ma szereg zalet. Przede wszystkim metoda ta pozwala na efektywne zamaskowanie niedoskonałości.
To także bardzo dobre rozwiązanie gdy samochodów posiada nowy lakier. Oklejenie samochodu zabezpiecza lakier. Dotyczy to w głównej mierze aut terenowych oraz dostawczych.

Guma

Postępujący rozwój technologiczny dotyka także dziedziny motoryzacji. Jeśli mowa o zmianie koloru samochodu, to nie sposób przejść obok innowacyjnej metody jaką jest wykorzystanie gumy.

Karoserię pokrywa się warstwą syntetycznej gumy, w dowolnie wybranym kolorze. Czas zmiany koloru to zaledwie kilka godzin, co jest wynikiem niezwykle satysfakcjonującym. Dodatkowo są to koszta o dwa razy mniejsze.

Dodaj komentarz